AKTUALITY

Aktuálne novinky z aktuálnej sezóny MLMF Ilava


Pravidlá Playoff

15. mája 2023

Pravidlá vyraďovacích zápasov (osemfinále, štvrťfinále, semifinále).

- hrá sa na 2 zápasy a berie sa do úvahy bodový systém. Mužstvo s vyšším bodovým ziskom postupuje do štvrťfinále, semifinále resp. finále. Finále a o 3. miesto sa hrá na jeden zápas.

- Ak majú mužstvá po odohraní osemfinále, štvrťfinále resp. semifinále (2 zápasy) rovnaký počet bodov, rozhodnú o víťazovi kopy zo značky pokutového kopu piatimi rôznymi hráčmi z každého mužstva. Kto pôjde prvý kopať pokutový kop, rozhodnú kapitáni jednotlivých mužstiev losovaním, prípadne mincou. V prípade nerozhodného stavu pokračujú po jednom hráčovi z každého mužstva na striedačku (môže kopať ten istý hráč).

Pokutové kopy sú pokračovaním druhého zápasu, to znamená, že v prípade, že sa mužstvo počas druhého zápasu nezíde v požadovanom množstve, zápas je kontumovaný, ale ani nemôže zahrávať nasledovné pokutové kopy (v prípade rovnakého počtu bodov). To isté platí aj pri STOP jednotlivých hráčov, nie je to tretí zápas, preto nemôže nastúpiť vykartovaný hráč, ani na pozícii brankára.

Tresty hráčov zo základnej časti sa nenulujú, zostávajú aj počty udelených kariet zo základnej a nadstavbovej časti!!! 


Začala sa nadstavbová časť sezóny

7. – 9. apríla 2023

V prvom zápase nadstavbovej časti sa stretli mužstvá A Tabuľky Aquatec a U35+. Aquatec si vytvoril trojgólový náskok už v prvom polčase, ktorý už súper nedokázal dohnať. Mužstvu U35+ chýbal v zostave Martin Batla či momentálne druhý najlepší strelec súťaže Miroslav Frohn. Na druhej strane sa v zápase blysol hetrikom René Brix (Aquatec).
Druhý zápas sa niesol v znamení favorita, Ťažká noc si poľahky poradila so Zrnkáčmi a je na dobrej ceste za postupom do semifinále 32. ročníka miniligy. 
Tabuľkové predpoklady vyrovnanosti priniesol zápas medzi 52 Barber a BETOU. BETA v nízkom počte hráčov dlho držala krok s Barbermi, viackrát dokonca viedla, až napokon v poslednej minúte zápasu inkasovala a duel prehrala. Barberov v celom zápase výborne podržal brankár
Jakub Kázmer.
Ako sa predpokladalo zápasy Tabuľky B priniesli veľkú vyrovnanosť mužstiev. V prvom zápase Alcatraz tesne zdolal IL Sport a dosiahol dôležitý krok v boji o postup do Playoff. Krátky proces po sľubnom prvom polčase premrhal s mužstvom Pruhy 83 druhý polčas a zaknihoval ďalšiu prehru. Tretí zápas medzi Golden Boyz a Atletikom Logistik priniesol remízu. Golden Boyz si hlavne v druhom polčase vypracovali viacero gólových možností, proti však bol najlepší brankár 30. ročníka miniligy
Marek Daško (Atletiko Logistik), ktorý výrazne podržal svoje mužstvo.
O týždeň nás čakajú ďalšie slágre. Pozvánkou budú istotne zápasy lídrov Tabuľky A, ako aj lídrov Tabuľky B.

Dvaja hrajúci manažéri mužstiev, Tomáš Maník (Aquatec) a Miroslav Országh (U35+)
Dvaja hrajúci manažéri mužstiev, Tomáš Maník (Aquatec) a Miroslav Országh (U35+)
Marek Homola (U35+) nedal šancu najlepšiemu brankárovi minulej sezóny Braňovi Žilkovi (Aquatec)
Marek Homola (U35+) nedal šancu najlepšiemu brankárovi minulej sezóny Braňovi Žilkovi (Aquatec)

Výsledky schôdze

19. marca 2023

Čo sa dohodlo na schôdzi konanej pred začiatkom jarnej časti sezóny 2022/2023?

1) Dátum 2.4.2023 (13. kolo základnej časti) je posledným dňom, kedy možno nahlásiť nového hráča, prípadne vykonať prestup do iného mužstva.
2) Všetky zápasy posledného 13. kola treba odohrať do nedele 2.4.2023 (dohrávka kola nepripadá do úvahy).
3) Keďže nadstavbová časť mužstiev Tabuľky B bude mať 7 kôl (Tabuľka A len 5 kôl), 6. a 7. kolo Tabuľky B sa odohrá jeden víkend (sobota a nedeľa).
4) Zástupcovia mužstiev sa dohodli na systéme Playoff, ktorý bude trvať dlhšie ako po minulé roky (až 5 týždňov). Čaká nás množstvo atraktívnych zápasov, víťaz tohtoročnej miniligy to bude mať podstatne náročnejšie, aby získal titul. Náročné to budú mať samozrejme aj rozhodcovia miniligy. Podrobný rozpis zápasov nájdete v sekcii Playoff.


Začiatok jarnej časti sezóny 2022\2023

5. marca 2023

Schôdza pred jarnou časťou sezóny sa uskutoční v nedeľu 19. marca 2023 o 17:00 hod. vo FULL café Ilava. Bolo by vhodné, aby každé mužstvo miniligy poslalo na schôdzu svojho zástupcu.

Predbežný termín začatia jarnej časti sezóny:
25. 
 26. marec 2023

Predpokladaný termín finálového dňa:
17. jún 2023 (sobota)

Program schôdze:
1) Privítanie účastníkov schôdze
2) Deadline na prestupy a nahlásenie nových hráčov
3) Odohratie posledného kola základnej časti - nedeľa
4) Plánované dvojkolo zápasov Tabuľky B
5) Schválenie systému Playoff 2023
6) Revitalizácia ihriska
7) Spolupráca MLMF Ilava s mestom Ilava (Deň Zeme)
8) Rôzne


Kvalitné šlágre v ilavskej minilige

29. októbra 2022

Už dlhodobo sa hovorí, že nás čaká jeden z najviac vyrovnaných ročníkov ilavskej miniligy. To, čo priniesli sobotné zápasy, je toho len dôkazom. V úvodnom zápase sa predstavili Pruhy 83 a 52 Barber. Barberi začali sľubne a ujali sa vedenia rozdielom dvoch gólov. Potom však nastal totálny obrat zo strany súpera. Vyznamenal sa hlavne brankár Matej Haviar (Pruhy 83), ktorý sa viackrát vydal na sólové úniky cez celé ihrisko a zabezpečil gólové prihrávky svojim spoluhráčom. Pruhy otočili zápas a ujali sa vedenia 5:2. Potom sa však ich motor totálne zasekol a hru prevzali Barberi. Za 5 minút dokázali streliť rýchle góly a vyrovnať zápas, v posledných sekundách dokonca nastrelili brvno súperovej brány. Zaslúženú remízu ocenili diváci veľkým potleskom. 
V druhom zápase sa stretli veľkí rivali a to BETA a Aquatec. V prvom polčase hrala BETA vynikajúci pozičný futbal a ich hráči dokonale dostupovali do hráčov súpera. V istom momente dokonca Aquatec prehrával o jeden gól. V druhom polčase sa však Aquatec zahryzol do súpera, roztočil povestný kolotoč a v takomto tempe sa už len čakalo na chybu BETY. A tá prišla v momente, keď brankár Braňo Žilka (Aquatec) na centimeter presným pasom takmer cez celé ihrisko našiel nepokrytého útočníka Filipa Behana, ktorý nekompromisne z voleja vymietol pavučinu súpera. Isto sa jeho gól zapíše do rubriky gól kola, ak nie aj gól mesiaca. Podobnou prihrávkou sa o pár minút blysol obranca Ľuboš Staňo (Aquatec) a našiel spoluhráča Tomáša Maníka, ktorý sa v takýchto momentoch zväčša nemýli. BETA opäť prehrala s Aquatecom, aj keď s výrazne nižším výsledkom, ako to bolo v minulých ročníkoch. 


Aquatec prerušil sériu víťazstiev U35+

23. októbra 2022

8. kolo MLMF Ilava začalo sobotnými zápasmi. Do zápasov sa zapojil i bývalý dlhodobý kormidelník dubnickej miniligy a skúsený rozhodca Miloš Fitko. Veríme, že svoje bohaté rozhodcovské skúsenosti a cit bude uplatňovať aj v ilavskej minilige.
V prvom zápase si BETA poľahky poradila s nováčikom súťaže Golden Boyz. Golden Boyz sa trápil a nevedel svoj herný potenciál efektívne pretaviť aj do strelených gólov, naopak na druhej strane to padalo Daliborovi Bérovi a Jaroslavovi Branickému (obaja BETA).
Druhý zápas medzi Aquatecom a U35+ priniesol nevídané futbalové divadlo. Už dlho sme pod reflektormi Full Arény nevideli takú drámu. Obaja súperi hrali vyrovnanú partiu, výrazný zvrat priniesol zákrok na čiare v podaní brankára Aquatecu Braňa Žilku, z ktorého o pár sekúnd pramenil gól do siete U35+. K situácii sa neskôr vyjadril aj predseda miniligy s tým názorom, že technológiu "Goal line" sa do ilavskej miniligy zavádzať zatiaľ nechystá.
V poslednom sobotnom zápase sa Krátky proces stretol s IL Sportom, po sľubnom dvojgólovom vedení na strane Krátkeho procesu sa nakoniec prvých bodov aj tak nedočkali. Na strane IL Sportu sa výrazne gólovo presadil Ján Palček.
V prvom nedeľnom zápase si povinné tri body vybojovali hráči Ťažkej noci, keď zdolali Alcatraz. Lídra tabuľky strelcov si poistil Martin Vrábel (Ťažká noc).
Očakávaný duel medzi 5. a 6. miestom priniesol zápas medzi Zrnkáčmi a 52 Barber. Aj keď Zrnkáči siahli po zahraničnej posile zo Španielska (Lukáš Batla), nakoniec ťahali za kratší koniec. Vyšperkované prihrávky hráčov 52 Barber a vysoká efektivita striel priniesla nakoniec zaslúžené víťazstvo. Strelecky sa sa zaskvel i manažér 52 Barber Rasťo Matuška, v imaginárnej tabuľke strelcov "manažérov klubov" miniligy sa tak prepracoval na popredné miesto.
Posledný zápas medzi mužstvami Načo názov a Atletiko Logistik odštartoval prekrásny gól z priameho kopu v podaní Romana Tomanicu (Načo názov). Strela bola natoľko silná, že sa pri nej aj sám zranil a na určitý čas si bude musieť dať pauzu. Nezabojuje tak o titul najlepšieho útočiaceho obrancu, ktoré dlhé roky získaval. Okrem brankára Načo názov sa strelecky presadili všetci hráči a zaslúžene zdolali Atletiko Logistik.
Do pozornosti treba dať informáciu, že o týždeň nás kolo šlágrov. Okrem derby Aquatec - BETA, IL Sport - Alcatraz nás čaká i klasické ilavské derby medzi Atletikom Logistik a Krátkym procesom. Derby bude o to viac vybičované, že sa mužstvá pobijú o prvé body v sezóne. Máme sa načo tešiť...


Alcatraz potrápil majstra

2. októbra 2022

V štvrtkovej dohrávke kola sa stretli Zrnkáči s IL Sportom. Po dlhšej pauze sa na ihrisko vrátila legenda ilavskej miniligy Rudo Palkovič (Zrnkáči). Oddych od futbalu výrazne pomohol a najstarší hráč miniligy sa blysol hetrikom. To však od neho počasu víkendu nebolo všetko, keďže sa trebalo dôsledne pripraviť na ďalší zápas 5. kola.
V sobotných predohrávkach sa diali veľké veci. Pruhy 83 sa konečne dočkali prvého víťazstva v sezóne, ktoré sa však s IL Sportom nerodilo úplne zadarmo. V druhom zápase si mužstvo U35+ s Krátkym procesom urobilo trhací kalendár. V zápase bol opäť prekonaný rekord sezóny, 9 gólov v jednom zápase zaznamenal Miroslav Frohn (U35+) a usadil sa tak na čelo tabuľky strelcov. Po 5. kole už máme v tabuľke strelcov viac ako 100 hráčov.
V prvom nedeľnom zápase sa zrodila remíza medzi BETOU a mužstvom Načo názov. Smoliarom v zápase sa stal štvronásobný najlepší strelec ilavskej miniligy Peter Šedo (BETA), ktorý v závere zápasu nepremenil 100% šancu a nezískal tak pre mužstvo plný bodový zisk.
Keďže mužstvo 52 Barber neprišlo na zápas, Ťažká noc mohla podľa pravidla kontumácie svoje víťazstvo zapiť limonádou so získaným kupónom FULL Café.
Hráči Atletika Logistik opäť nepotešili svojho manažéra klubu, keďže premárnili sľubné skóre a podľahli Zrnkáčom. Stále sú tak na nule a obývajú spodok tabuľky. Prepad zaznamenajú aj v tabuľke Fairplay, dve zbytočné žlté karty za zlé striedanie počas zápasu je mimoriadne ojedinelý jav. 
V poslednom zápase sa Alcatraz vybičoval k výbornému výkonu a potrápil majstra z Aquatecu. Veľkú zásluhu na výsledku mal aj brankár Alcatrazu Rasťo Kubiš, ktorý svojimi zákrokmi dostával divákov sektoru C (sektor najbližšie k výčapu) do veľkej eufórie. Určite aj kvôli tomu, proti akému súperovi chytal, ho možno označiť za brankársky výkon kola. Výkon Alcatrazu si všimli aj sediaci hráči, do redakcie sa dostala informácia o črtajúcom sa veľkom prestupe do tohto klubu...


Golden Boyz s prvým víťazstvom

17. septembra 2022

V predohrávke 3. kola vyzval nováčik súťaže Golden Boyz mužstvo Krátky proces. Vo večernom zápase sa Golden Boyz zišiel vo veľkom počte, zato súperova striedačka zívala prázdnotou. Svojou kombinačnou hrou "zlatí chlapci" nedali súperovi výraznu šancu a zaslúžene získali plný počet bodov.
V sobotnom večernom zápase sa stretli vicemajster BETA s mužstvom Pruhy 83. Aj keď BETA ešte nevyužila naplno svoj herný potenciál, minuloročné tretie mužstvo súťaže im veľké komplikácie v zápase nenarobilo. Pruhy 83 zažívajú momentálne katastrofálny vstup do novej sezóny, aj keď ich v úvode čakali TOP mužstvá, po troch zápasoch majú na konte nula bodov a len 4 strelené góly. Mužstvu citeľne chýba kanonier a tretí najlepší strelec minuloročnej sezóny Tomáš Kovács.
V prvom nedeľnom zápase sa zo zisku prvých troch bodov v ročníku tešili hráči IL Sportu, keď pomerne vysoko zdolali Atletiko Logistik. V drese IL Sportu sa strelecky presadil Filip Bartek
Potupnú prehru rozdielom 20 gólov utŕžilo mužstvo Načo názov, majster Aquatec ich veru nešetril. K výraznému skóre prispela aj nová vynikajúca posila Aquatecu - Igor Držík, ktorý tak po tom, čo pomáhal mužstvu na majstrovských turnajoch, pomôže mužstvu aj v samotnej ilavskej minilige. Streleckú formu naberá aj minuloročný najlepší strelec Play-off - Filip Behan (Aquatec), ktorý so 7 gólmi v zápase momentálne vedie štatistiku TOP strelca/zápas.
Mužstvo Ťažká noc nahradila biele bavlnené tričká za modré dresy a na ihrisku privítali Zrnkáčov. Aj keď sa góly nerodili ľahko, nakoniec mužstvo Ťažká noc zvládlo zápas a zaslúžene získalo plný počet bodov.
Pre niekoho označovaný "čierny kôň" súťaže mužstvo 52 Barber predviedlo na ihrisku opäť kvalitný výkon a zvíťazili s mužstvom U35+. Ďalšie kolo nás čaká veľký šláger, v ktorom Barberi privítajú zatiaľ neporazenú BETU. 


Začal sa 32. ročník ilavskej miniligy

4. septembra 2022

Po viac ako dvoch mesiacoch prestávky sa opäť vo svetle reflektorov postavili proti sebe tradičné, ale aj nové mužstvá malého futbalu v Ilave. Po zhliadnutí jednotlivých zápasov je nutné konštatovať, že nás čaká vyrovnaný ročník, s posilnenými, ale aj novými kvalitnými mužstvami.
V otváracom zápase vicemajster (BETA) nezaváhal a poľahky si poradil s Atletikom Logistik. Prvý otvárací gól sezóny otvoril netradične obranca Radoslav Mikula (BETA). Druhý zápas nováčikov súťaže medzi 52 Barber a Golden Boyz prilákal množstvo divákov. Barberi aj v málopočetnej zostave svojou rýchlou hrou a skvelými prihrávkami zaskočili súpera a po dramatickom zápase si zapísali prvé víťazstvo v ilavskej minilige. O týždeň ich čaká súper ešte väčšej kvality - minulý rok neporazený Aquatec.
V prvom nedeľnom zápase si mužstvo Ťažká noc splnilo úlohu a zobralo plný počet bodov mužstvu IL Sport. Stabilní Zrnkáči vyzvali nováčika súťaže U35+. Tentoraz Zrnkáči siahli po dorastencoch a výrazne omladili mužstvo, čo bolo vidieť aj na samotnom zápase. "Mladé zrnká" si na ihrisku skvele rozumeli a aj ich zásluhou Zrnkáči zdolali súpera tesne o jeden gól. Šláger medzi Alcatrazom a mužstvom Načo názov priniesol zápas, na ktorý sa dalo pozerať celých 50 minút. Alcatraz v konečnom dôsledku tradične doplatil na množstvo nevyužitých gólových šancí, čo zase efektívne využil súper. Tentoraz sa skvelými gólovými nahrávkami blysol Peter Ptáček (Načo názov) a výrazne dopomohol k víťazstvu svojho mužstva. Keďže Pruhy 83 nedošli na zápas, Aquatec získal prvé body kontumačne.


Výsledky schôdze

29. augusta 2022

Čo sa dohodlo na schôdzi? Prinášame sumár v konkrétnych bodoch: 

- do 32 ročníka MLMF Ilava sa prihlásilo až 13 mužstiev, každé kolo bude mať jedno mužstvo voľno. Po odohratí 13 kôl sa celková tabuľka rozdelí na dve časti a to Tabuľka A (1. až 6. miesto) a Tabuľka B (7. až 13. miesto). Body a skóre z prvej časti sezóny ostávajú. Mužstvá odohrajú v druhej časti sezóny zápasy systémom každý s každým s mužstvami svojej tabuľky. Do semifinále Playoff postupujú priamo mužstvá na 1. a 2. mieste Tabuľky A. Do Playoff sa zapoja ďalej mužstvá na 3. až 6. mieste (Tabuľka A) a mužstvá na 7. až 10. mieste (Tabuľka B). O dramatické zápasy v druhej časti sezóny by nemala byť núdza, keďže v oboch tabuľkách je o čo hrať.

- za hracie dni boli stanovené dni nedeľa (od 9:00 hod.) a sobota. Aby sme sa vyhli nedeľným zápasom končiacich v poobedných hodinách (o 15:00 hod.), veríme, že niektoré mužstvá sa medzi sebou dohodnú a svoje zápasy odohrajú už v sobotu aj pod umelým osvetlením (napr. o 17:00, 18:00, 19:00 prípadne o 20:00 hod.). 


- do ročníka budú zavedené aj tzv. "modré karty". Žlté a červené karty ostávajú, "modré karty" budú hráči dostávať za nadávky rozhodcom, nadávky hráčom súpera. Za "modrú kartu" dostane hráč trest 2. minúty a oslabí tak svoje mužstvo na tento čas. Po uplynutí času môže hráč opäť nastúpiť do zápasu.

- plánuje sa systém zjednodušenia platieb rozhodcom. Mužstvo zaplatí vopred predsedovi miniligy za 13 kôl (40 EUR), ktorý ich bude po týždni vyplácať rozhodcom podľa odpískaných zápasov kola. Rozhodcovia tak nebudú musieť po zápase chodiť za mužstvami, ako aj mužstvá nebudú musieť každý zápas riešiť platby rozhodocom.


Prestupové novinky 32. ročníka

22. augusta 2022 (aktualizované)

Aké prestupové novinky nás čakajú v novom ročníku? Príchodom otváracieho zápasu 32. ročníka sa začínajú formovať zostavy jednotlivých mužstiev a ponúkajú viaceré prekvapenia:

- bratia Martin a Maroš Vráblovci po viacerých sľubných ponukách (BETA, Atletiko Logistik) nakoniec zakotvia vo svojom domovskom mužstve.


Mladé šťuky (po novom mužstvo Ťažká noc) by mal posilniť vynikajúci útočník Lukáš Martinka, ktorý obliekal v minulosti dres El Clásica. Po 9tich rokoch sa tak na ihrisko vracia úderná trojka Milan Slugeň, Braňo Pružinec a spomínaný Lukáš Martinka.

Brankárska jednotka BETY (Matej Kňažek) pre zdravotné problémy zatiaľ nenastúpi do zostavy 32. ročníka. Mal by sa však častejšie objavovať na rozhodcovskom poste.

7 statočných a vytrvalých hráčov Alcatrazu z predošlej sezóny doplní do zostavy Jozef Tomanica (predtým BETA). Alcatraz tak začína výrazne posilňovať a veríme, že ich skvelí agenti ešte neukončili svoju prácu a privedú ďalšie posily do mužstva.  


Prihlasovanie do 32. ročníka MLMF Ilava

15. júla 2022

Spustilo sa prihlasovanie do nového 32. ročníka ilavskej miniligy:
Termín nahlasovania mužstiev: do 17.8.2022
Plánovaný termín začatia ročníka: 1.9.2022 resp. 4.9.2022
Štartovné: 200 EUR (platí pre 10 hráčov v mužstve), každý ďalší hráč na súpiske mužstva + 20 EUR
Pri súpiskách treba uvádzať celé krstné meno, priezvisko (aj s diakritikou)
Kontakt: 0948 296 083 (predseda MLMF Ilava)

Nahlásené mužstvá: (aktualizácia 16.8.2022)
Golden Boyz
Krátky proces
BETA
U35+
Aquatec
Atletiko Logistik
Ťažká noc
Alcatraz
IL Sport
Zrnkáči
Načo názov
Pruhy 83
52 Barber

Žiadame vedúcich mužstiev, aby mali dôkladne premyslené súpisky na sezónu. Ak mužstvá do začiatku 1. kola nového ročníka nepošlú aktuálnu súpisku, použije sa súpiska z minulého roka. Tam vedúci mužstiev počas 1. kola vyškrtnú, prípadne doplnia nových hráčov (v zápise o stretnutí).


Pôsobenie Aquatecu na Niké MSR 2022

28. júna 2022

Počas prvého júlového víkendu sa v Banskej Bystrici uskutočnia Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. V seniorskej kategórii majstrovstiev sa tento rok predstaví 56 tímov. Tie budú rozdelené do 14 štvorčlenných skupín. Aktuálny víťaz sezóny Aquatec sa predstaví v skupine I, kde ho budú čakať mužstvá Doupy Brezno, aktuálny víťaz Kanianskej ligy malého futbalu Deportivo Kanianka a momentálne na druhom mieste hrajúci FC BPN Bratislava (1. BLMF). Veríme, že aj po náročnom žrebe náš majster postúpi zo základnej skupiny a bude pokračovať vo vyraďovacích zápasoch. Všetky zápasy Niké MSR 2022 si budú môcť vychutnať fanúšikovia, ktorí neprídu do Banskej Bystrice aj LIVE.

Skupina I:
2.7.2022 o 13:50 hod.

Aquatec DCA - Deportivo Kanianka 4:0 (3:0)
2.7.2022 o 16:10 hod.
Aquatec DCA - Doupy Brezno 7:0 (2:0)
2.7.2022 o 18:05 hod.
FC BPN Bratislava - Aquatec DCA 0:1 (0:0)

Šestnásťfinále:

2.7.2022 o 20:05 hod.
Aquatec DCA - CLT Slovensko Humenné 2:1p (1:1)

Osemfinále:

3.7.2022 o 11:40 hod.
Aquatec DCA - Banco Casino Pezinok 1:2 (0:0)


Aquatec sa v počte titulov dotiahol na Tempo

18. júna 2022

Finálový deň splnil veľké futbalové očakávania. Futbalové divadlo sobotného dňa muselo potešiť nejedného fanúšika malého futbalu v Ilave. Napínavé zápasy, emócie, prekrásne góly, penaltový rozstrel a zaplnená FULL Aréna - čo viac si môže fanúšik a hráč želať. Keďže zápas o 7. miesto sa pre neúčasť súpera neuskutočnil, futbalová dráma začala zápasom o 5. miesto. V ňom Atletiko Logistik o jeden gól prehralo s Alcatrazom. Alcatraz potvrdzuje formu v záverečných a dôležitých zápasoch a po základnej časti nakoniec postúpilo o tri priečky nahor. Ešte väčšiu drámu priniesol zápas o 3. miesto, v ktorom Mladé šťuky vyzvali dubnické mužstvo Pruhy 83. Hrdinom zápasu sa stal brankár Dubničanov Matej Haviar, ktorý v poslednej minúte zápasu za remízového stavu chytil Mladým šťukám pokutový kop. To však z jeho brankárskeho umenia nebolo všetko, keďže v penaltovom rozstrele zneškodnil ďalšie dva pokutové kopy súpera a zabezpečil víťazstvo svojmu mužstvu. Hráči nováčika súťaže po zákroku svojej brankárskej jednotky tak neskrývali radosť zo zisku bronzu.

Veľké finále medzi Aquatecom a BETOU sa začalo s miernym meškaním, avšak vo vysokom tempe. Favorizovaný Aquatec po minuloročnej prehre s týmto rivalom už nenechal nič na náhodu a prišiel na zápas takmer v plnej zostave. Diváci tak mohli na oboch stranách vidieť skvelých hráčov malého futbalu. BETA odolávala náporu Aquatecu a do polčasu prehrávala "len" o dva góly. Aquatec však nepolavil ani v druhej časti zápasu a postupne navýšil skóre na 5:0. BETA v závere zápasu skórovala z 9 metrového kopu. Aquatec aj v tomto zápase ukázal silu vo svojich troch stabilných pilieroch - silný útok, stabilná obrana, ktorú poctivo podporujú aj útočníci a brankárska opora Braňo Žilka.

Po zápase nasledovalo oceňovanie najlepších hráčov a mužstviev 31. ročníka. Na začiatku sa hráčom prihovoril predseda MLMF Ilava Mgr. Ivan Fulec a poďakoval sa všetkým sponzorom ocenení (Kaufland Ilava, Rona Lednické Rovne a mesto Ilava). S krátkym príhovorom výstupil aj primátor mesta Ilava Ing. Viktor Wiederman, ktorý zablahoželal všetkým mužstvám k ich úspechom a poďakoval sa vedeniu miniligy, že zabezpečujú malý futbal v Ilave na takej kvalitnej úrovni. Poďakovanie na tomto mieste patrí i technickej a poriadkovej službe, ktorú s dobrovoľníkmi zapezpečoval okrem predsedu miniligy aj Matej Kňažek. Aj vďaka ich obetavej práci sa v tejto sezóne zlepšilo vybavenie FULL Arény (umelé osvetlenie, striedačky) a veríme, že tento progres a prerod na moderný stánok 21. storočia bude pokračovať aj v ďalšej sezóne.

Ocenenie najlepšieho strelca sezóny si po roku opäť prevzal Martin Vrábel (Mladé šťuky), najlepším strelcom Play-off sa stal Filip Behan (Aquatec). Ocenenie najlepšieho brankára sezóny si prevzal Braňo Žilka (Aquatec), jeho spoluhráč Marek Burdej bol vyhlásený za najlepšieho hráča ročníka. Tento rok bola cena predsedu MLMF Ilava udelená za dlhodobú aktívnu rozhodcovskú činnosť a prevzal si ju rozhodca Ján Ptáček. Cenu Fairplay si prevzalo mužstvo Atletiko Logistik a cenu pre víťaza základnej časti mužstvo Aquatec. Na záverečnom ceremoniáli boli postupne oceňované všetky mužstvá sobotného dňa (miesta 8., 7., 6., atď.). Pred vyhlásením majstra 31. ročníka si potlesk zaslúžil i športový manažér Aquatecu Tomáš Cabaj, a to predovšetkým za jeho úsilie pri zostavovaní tak kvalitného kádra, ktorý môže v takejto zostave získavať úspechy aj na prestížnych národných turnajoch. Aquatec počas sezóny neprehral zápas a zaslúžene získal v poradí už šiesty titul. Dorovnal tak v počte titulov 23 rokov starý rekord legendárneho mužstva ilavskej miniligy Tempa, ktoré posledný šiesty titul získalo v sezóne 1998/1999. 

Celkové poradie mužstiev v sezóne:
1. Aquatec
2. BETA
3. Pruhy 83
4. Mladé šťuky
5. Alcatraz
6. Atletiko Logistik
7. Zrnkáči
8. Načo názov
9. IL Sport
10. Krátky proces


Skvelé zakončenie 30. ročníka miniligy

1. augusta 2021

31. júl 2021 sa veľkými písmenami zapíše do histórie ilavskej miniligy. V tento deň vyvrcholilo play-off jubilného 30. ročníka, asi najdlhšieho ročníka v celej historickej epoche miniligy. Predkrm pred samotným finálovým zápasom vyplnili zápasy o umiestnenie. V zápase o 7. miesto sa mužstvo Eurošrotu nezišlo, tak mohli Zrnkáči v predstihu otvoriť svoje povestné slnečnicové zrnká a dívať sa na ostatné zápasy. V zápase o 5. miesto sa lepšie na súpera pripravilo mužstvo Alcatrazu a zaslúžene zdolalo Atletiko Logistik. Súboj o tretie miesto zvládli lepšie hráči FC Kebab Beluša a porazili Mladé štuky

Všetko už však bolo pripravené, aby sa začal zápas roka medzi Aquatecom a BETOU. Zápas splnil do bodky všetky očakávania, oku lahodiace futbalové divadlo predvádzali obe mužstvá, bolo to ako na hojdačke, raz vyhrávalo jedno mužstvo a raz druhé. Diváci až do poslednej chvíle netušili, kto bude majstrom ligy. V závere stretnutia mal Aquatec jednogólové vedenie, avšak ako vie byť malý futbal zradný, sa dokonale ukázalo aj v tomto zápase. Po skvelej prihrávke Jozefa Tomanicu (BETA) si nabehol pred bránku Patrik Lukáč (BETA) a 2 sekundy pred záverečným hvizdom rozhodcu strelil asi najdôležitejší gól svojej kariéry, kedy vyrovnal stav finálového stretnutia na 6:6. Diváci si tak po 11-tich rokoch mohli opäť pozrieť penaltový rozstrel. Kým pred 11-timi rokmi bol najväčší smoliar rozstrelu Matej Kňažek (BETA, vtedy za FC Klomat V1), keďže prekopol rozhodujúci kop, tentoraz bol najväčší hrdina rozstrelu. Dokázal zneškodniť tri pokutové kopy Aquatecu a vychytal tak majstrovský titul pre BETU. Diváci na konci odmenili obe mužstvá veľkým potleskom. Mužstvo BETA sa tak vyrila písmenami aj na putovný pohár miniligy.  

Po zápase boli odmeňovaní najlepší hráči a mužstvá krásnymi trofejami či finančnými poukážkami:

  • Najlepším strelcom sezóny sa stal Martin Vrábeľ (Mladé šťuky).
  • Brankárom roka (pri ktorom sa zohľadňovala pravidelná účasť počas celej sezóny, brankársky potenciál, minimálna beztresnosť brankára) sa stal Marek Daško (Atletiko Logistik).
  • Hráčom roka (pri ktorom sa tiež zohľadňovala pravidelná účasť počas celej sezóny, strelecký potenciál, minimálna beztrestnosť hráča) sa stal útočník BETY Jaroslav Branický.
  • Cena predsedu za dlhodobú hráčsku aktívnu činnosť v organizácii MLMF Ilava bola venovaná 5-násobnému strelcovi seniorov, niekoľkokrát druhému strelcovi súťaže a to legende ilavskej miniligy Rudovi Palkovičovi (Zrnkáči). Rekord v podobe odohratých 30 ročníkov (a viac) sa bude len ťažko prekonávať.
  • Cenu Fairplay získalo mužstvo Atletiko Logistik.
  • Trofej za víťazstvo základnej časti si prebralo mužstvo Aquatec.

Poďakovanie zo strany predsedu MLMF Ilava išlo všetkým hráčom miniligy, nakoľko úspešne ukončili túto dlhú sezónu. Finále a záverečné ocenenie bolo aj za účasti primátora mesta Ilava. Veľké poďakovanie patrí aj sponzorom finálového dňa (Kaufland Ilava, Mesto Ilava), ktorí darovali ovocie, šampanské či darčekové koše. 

Celkové poradie mužstiev v sezóne:
1. BETA
2. Aquatec
3. FC Kebab Beluša
4. Mladé šťuky
5. Alcatraz
6. Atletiko Logistik
7. Zrnkáči
8. Eurošrot
9. IL Sport
10. Krátky proces